24 Haziran 2012 Pazar

teşekkürler dermokil :)Çok merak ettiğim bir ürün özellikle maskı
hemen deneyip sizinle paylaşacağım.

Dermokil, Türkiye’de dermatolojik ve kozmetik ürünleriyle farklılık yaratmış bir marka… Dermokil ürünlerinin hammaddesi ise içerdiği zengin mineraller ve antiseptik özelliğiyle kozmetiğin “saf altını” olarak değerlendirilen “kil”… Bakterileri yok etme, cildi toksik maddelerden arındırma, deriyi yeniden yapılandırma gibi nitelikleriyle kil, sivilceden, saç dökülmesine kadar birçok alanda etkin faydalar sağlıyor.

Kil Nedir?
Yeryüzünün birçok zenginliğini içinde barındıran kil, tarih boyunca insanoğluna sağlık ve güzellik kazandırmış bir bileşim türüdür. Demir, alüminyum, magnezyum, kalsiyum ve silisyum gibi birçok doğal mineral içeren kil; temizlik ve cilt bakımı konularında bizlere doğal çözümler sunar.

Kilin Faydaları

Stresli şehir hayatı, hava kirliliği, yanlış beslenme gibi faktörler cildimizin doğal görünümünün bozulmasına ve vücutta toksin birikmesine neden olur. Vücudu arındırma özelliğine sahip olan kil,
cildin alt katmanlarındaki toksin maddeleri yüzeye çıkararak emer ve vücuttan uzaklaştırır. İçeriğindeki zengin minerallerin yardımıyla saça ve saç derisine doğal terapi uygulayan kil ayrıca; sivilce, ağrı, açık yara gibi birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılmaktadır.

Dermokil
Doğal mineraller, vitamin kompleksleri ve kille zenginleştirilen Dermokil ürünleri, temiz ve parlak bir cilde kavuşmanızı sağlayan doğal güzellik formülüdür. Cilt, saç ve saç derisi üzerinde canlandırıcı, arındırıcı ve onarıcı etkiye sahiptir. Cildi ölü deriden arındırır, kiri, yağı ve siyah noktaları derinlemesine temizler, cilde mineral desteği sağlayarak doğal bakım uygular.
DERMOKİL’İN 4 GÜZELLİK ETKİSİ

Temizleme
Zengin içeriğiyle cildi ölü hücrelerden arındırır.

Düzenleme
Cildin üst tabakasını nazikçe soyar, çatlak ve çizik görünümü azaltır.

Nemlendirme
Cilde ihtiyaç duyduğu nemi kazandırır, antioksidan içeriğe sahip ürünleriyle cildi besler, elastikiyetini artırır.

Koruma
Günün yoğun temposuna karşı cildi korur, cildin yıpranmasını ve gözeneklerin kapanmasını engeller. 

Kil'in Yapısı
Kil; kayaçların ve maden kütlelerinin yavaş aşınmasıyla oluşan, su ihtiva eden aliminyum silikatlardır. Kil mineralleri tetrahedron (düzgün dört yüzlü) ve oktahedron olarak isimlendirilen kafes şeklinde kristal bir yapıda yaratılmıştır. Tetrahedronlarda, silisyum ve oksijenlerden oluşan atom grupları mükemmel bir şekil ve belli bir düzende bir araya getirilmiştir. Bu minerallerin tetrahedron tabakaları, 4 oksijen atomunun her biri bir köşeyi oluşturacak şekilde dört yüzlü geometrik bir yapıdadır ve tetrahedral oksijenlerinin diğer tetrahedral birimler tarafından paylaşılmasından ile silikat yapıları oluşur.

1 yorum:

  1. 6 aydır cliniq kullanıyordum cildim yavaş yavaş derken hızla bozulmaya lekelenmeye, sivilcelenmeye başlayınca bıraktım. Şu anda bepanten krem ve güneş koruma faktörü kullanıyorum. Elimde dermokilin maskesi vardı 4 gün ara ile maske uyguladım inan farketti. Cildimin rengi açıldı.

    YanıtlaSil

Yorumlarınız beni çok mutlu ediyor, yazmadan geçmeyin. Sevgiler...