26 Nisan 2013 Cuma

Les Exculısıve Ozon Yağı Bakım Losyonu ve Oxy Cilt Bakım Seti


Merhabalar arkadaşlar, piyasada ozon yağı içeren bir çok ürün var, elimde bazı markaların numunelerinden tanıştığım ürünlerde var, geneli lila kutudan çıkan ürünler, genel olarak gayet pahalı ürünler ve cildime tam uygun bir ürün bulamadığım için hala araştırma ve deneme yanılma yöntemiyle kendime uygun bir ürün bulmaya çalışmaktayım. Nedense bu ürünlere biraz ön yargılı davranıyordum hatta elimdeki numuneleri bile kullanmayı erteledim bu nedenle sonra numune yüz kremini kaşıyarak nerdeyse yara olmuş sivilcemin üzerinde uyguladım iyileşmeyi hızlandırması çok hoşuma gitti, ama ağır kokusu beni epey zorladı ki koku geçmek bilmedi. Sırf bu nedenle alıp kullanamayacağım çok zorda kalır isem kullanabileceğim bir ürün olarak düşündüm. Les exculısıve ürünleri kokudan arındırılmış ürünler bu nedenle istekle kullanacağım.
Elimde firmanın göndermiş olduğu ozon yağı bakım losyonu ki selülitlerim üzerinde deneyimleyeceğim ve oxy cilt bakım seti var cildimdeki kuruluk, pullanma ve hafif çizgilere iyi gelmesi benim için önemli deneyimleyip yazmayı planlıyorum sevgiler.
Oxy Cilt Bakım Seti Setin içeriği nedri ? ne işe yarar ?

DERİN TEMİZLEME MASKESİ (DEEP CLEANSING MASK)

Les Exclusive Derin Temizleme Maskesi’nde Ozon yağı ve çay ağacının faydaları, ürünün toksik maddeleri çekme özelliği ile kombine edilmiştir. Mikro granür özelliği sayesinde cildin ölü tabakasını derinden temizlemek ve gözenek yapısını inceltmek için hazırlanmış olup, cildinizin dengelenmesi ve ipeksi görünmesini sağlamaya yardımcı olur.
OXY NEMLENDİRİCİ LOSYON (OXY MOISTURIZING LOTION)

Les Exclusive Nemlendirici Losyon cilde oksijen takviyesi yapar. Kolay emilimi sayesinde cilt altındaki doku bağlarına enerji verir, kolajen hızını arttırır, nem dengesini yüksek tutar. Cildin yeniden canlanmasına, içeriğindeki mineral ve vitaminler sayesinde cilt altında uzun bir zaman çalışarak PH dengesini muhafaza etmeye, cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.

YAŞLANMA KARŞITI KREM (ANTI-AGING CREAM)

Les Exclusive Yaşlanma Karşıtı Krem ozon yağından elde edilmiş bir krem formülüdür. Cilde oksijen takviyesi yapar, cildi hızlı bir şekilde canlandırır, kolejen hızını arttırır, nem dengesini yüksek tutar. E ve C vitaminleri sayesinde cilt altında uzun bir zaman çalışarak PH dengesini muhafaza etmeye, cildin sıkılaşmasına yardımcı olur.
Ozon Yağı Bakım Losyonu Nedir ? Ne işe yarar ?

FAYDALARI:Ozon yağı uygulandığında bölgedeki kan akışını artırır, yaşlı hücrelerin ölmesini hızlandırır. Taze hücrelerin oluşmasına, cilteki elastin ve kolajenin artmasına, yaşlılığa ve mimik hareketlerine bağlı olarak ortaya çıkan kırışıkların düzelmesine, cildin elastikiyetini düzeltmeye ve selülit tedavisine yardımcı olur. Egzama, kesikler, yanıklar, güneş yanıkları, ter, pişik, mantar enfeksiyonları, bacak ülserleri, yatak yaraları, hemoroidler, arı sokmaları, böcek ısırıkları, akne, çatlamış dudak, kepek ve kafa derisi problemleri gibi cilt kaynaklı rahatsızlıklarda da kullanılabilir. Soğuk algınlığında, göğsünüze; baş ve kas ağrılarınızda ağrıyan bölgeye masaj yaparak da kullanabilirsiniz.


OZON NEDİR?   
                 
Ozon; 3 adet oksijen atomunun birleşerek meydana gelen kimyasal bir bileşik olarak tarif edilebilir. Etkileyici bir kokusu vardır. Renksizdir.Ozon yağmurlu havalarda yıldırımlar sonucu oluşan yüksek elektrik gücüyle oluşur ve fresh bir koku yayılarak kendini hissettirir. Ozon gazı atmosferin en üst kısmını çepeçevre kuşatarak güneşin ultraviole ışınlarını filtre ederek dünyaya gönderir.           
Ozon tabakası dünyadaki yaşam için çok önemlidir. Kloroflorokarbon içeren maddeler ozon tabakasına zarar vererek incelmesine veya delinmesine sebep olmaktadır. Bu maddeler klor türevleri, polistren köpükler, sprey ve airesollerdir. Yıldırımlar sonucu oluşan ozon, havayı temizler. Özellikle yükseltilerde ve deniz kenarlarında, taze hava kokusu diye içimize çektiğimiz, havada bu hissi yaratan, yıldırımlar sırasında meydana gelmiş olan ozondur.

Günümüzde, ozonun bir çok yararından faydalanmak amacı ile ozon üretim teknolojileri geliştirilmiştir ve ozon terapi Almanya, Fransa, Kanada, Rusya ve Japonya gibi birçok ülkede kabul görmüştür. Bu ülkelerde sadece ozonterapi yapan binlerce klinik vardır.
OZON YAĞI NEDİR ?
Ozon Yağı, zeytin yağının uzun süre ozonlanmasıyla elde edilen bir yağdır. Ozon gazı ile birleştirilmiş saf zeytinyağı ile deri üzerine yapılan masaj sayesinde sağlıklı parlak düzgün bir cilde sahip olmak mümkün kılınmıştır. Ozon gazı zeytinyağı içerisine enjekte edilerek yağı koyulaştırır ve ağartır. Ozonlanmış yağ uygulanan ciltlerin üzerindeki hastalıklara özellikle yanıklara olan etkisi gözle görülür nispettedir. Dokuları gençleştirme özelliğinden dolayı bir süre kullanılması halinde cilde parlaklık veren etkisi görülecektir.  Ozon yağı, cilt bakımı konusunda devrim niteliğinde. Saf oksijen molekülleri ozonlanmış zeytin yağı içinde jel olarak bekletiliyor ve kolayca deriye masaj yapılarak alınabiliyor. Ozon yağı uygulanan bölgelerde yaşlı hücrelerin ölmesini ve kan akışının hızlanmasını sağlar. Yüzün yaşlılığa bağlı olarak kırışmasını geciktirir, göz halkalarının ve morluklarının giderilmesine yardımcı olur. Ozon yağı uygulanan cildin elastikiyeti artar, selülit tedavisinde gözle görülür bir etki meydana getirir.
Ozon yağının hazırlık aşaması çok uzun ve maliyetli bir süreçtir.  Piyasada özellikle internette çok düşük fiyatlara satışı yapılan içerisinde ozon yağı olduğu iddia edilen ürünlere dikkat edilmelidir.
OZON YAĞI FAYDALARI
Bebek gibi bir tene sahip olabilmek ozon yağıyla mümkün. Sağlıklı, ışıl ışıl parlayan, güçlü bir cilde sahip olabilmek için ozon yağı en uygun çözüm. Aktif oksijen ( Ozon O3 ) bilinen en etkili mikrop öldürücü ve koku gidericidir. Güneşin ultraviyole ışını ve yıldırım anında ortay çıkan elektrik arkları ile oluşan ozon, dünyanın etrafında koruyucu kalkan olarak mevcuttur ve canlıları güneşin radyasyon etkisine karşı korur. 

* İyileşmeyen yaralar, (Diabetik Ayak Yaraları): Özellikle şeker hastalarında sebepsiz oluşan ve zor iyileşen yaraların iyileşme süreçlerini hızlandırmakta. 

* Kanser: Kanser hastalarının kemoterapiden gördükleri zararları azaltmakta hücre iyileşmesini, hücre yenilenmesini hızlandırmakta. 

* Kas, eklem ve romatizmal hastalıklar: Büyük eklem romatizması, ailevi akdeniz ateşi (FMF), eklem romatizması, kas yırtılması, kas gerilmesi gibi ağrılı hastalıklara sebep olan iltihapların iyileştirilmesinde. 

* Virüs kaynaklı hastalıklar: Virüslerin organizmalara verdiği zararlı etkilerin azaltılmasında ve giderilmesinde. 

* Böbrek fonksiyonlarının düzenlenmesi: İdrar zorluğu, mesane iltihabi, sistit gibi idrar yolu ve böbrek enfeksiyonlarının iyileşme süreçlerinin hızlanmasında ve koruma amaçlı kullanımında. 

* Cilt hastalıkları: Güneş yanıkları, cilt lekeleri, sivilce izleri, kırışıklıklar, cilt sarkmaları, sedef hastalığı, ürtiker, melenin yapı bozukluğu, ciltte renk farklılıkları ve cildin yenilenmesine ihtiyaç duyan her tip cilt hastalığında. 

* Göz hastalıkları: Görme bozuklukları, arpacık, göz iltihabi, kuru göz gibi tüm göz hastalıklarında. 

* Bağırsak hastalıkları: Tuvalete çıkma bozukluğu, bağırsak kanseri, kolit, tenya, kıl kurdu, solucan gibi parazitler ve tüm bağırsak fonksiyonlarının tedavisine destek olarak. 

* Nörolojik hastalıklar: Sinirsel hastalıklar, buna bağlı gelişen vücut fonksiyon aksaklıkları, kas yapısını bozan sinir hastalıklarında, kasların ve sinir sisteminin güçlenmesinde. 

* Yaşlılık: Yaşlanmaya bağlı hücre yenilenmesinin azalması durumunda, ciltte oluşan yaraların daha geç iyileştiği durumlarında, yaşlanmanın etkilerini azaltmakta. 

* Selüloit: Oksijen seviyesinin artmasına bağlı olarak hücre metabolizmasının hızlanması ve hücrelerinin azalmasını sağlamakta, selüloit görünümünü azaltmak ve yok etmekte. 

* Kronik yorgunluk: Hücre yaşının ilerlemesi ve buna bağlı olarak gelişen kronik yorgunluk durumunda. 

* Stresle mücadele: Stresin neden olduğu kan damarlarının daralması durumunda, damarları gevşetmek ve neticede stresin yarattığı gerginlik etkisini azaltmakta. 

* Detoks: Zararlı alerjen ve toksinlerin vücuttan atılmasını sağlamakta. 

* Zeka geriliği: Beyin hücrelerinin yenilenmesini hızlandırmakta ve zeka fonksiyonlarını düzenlemekte. 

* Diş hastalıkları: Çürüklere neden olan bakterilerin öldürülmesinde, diş eti iltihabı gibi durumlarda iltihabı yok etmekte.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumlarınız beni çok mutlu ediyor, yazmadan geçmeyin. Sevgiler...